G*TTF zines laying on the floor

Od 2015 wydajemy feministyczno-queerowego zina, w którym znajdują się eseje, artykuły, wywiady (m.in. z Róisín Murphy czy Jessy Lanzą), opowiadania, wiersze, kartki z pamiętnika, komiksy, zdjęcia, kolaże, ilustracje i inne prace tworzone przez dziewczyny i osoby queerowe.

Dotychczas wydałyśmy ponad 10 zinów – 10 tradycyjnych numerów, jeden numer specjalny poświęcony queerowej erotyce i kilka zinów powstałych na warsztatach (m.in. G*TTFxUNSOUND).

Zależało nam, żeby działalność G*TTF mogła wyjść poza ramy koncertów i innych spotkań na żywo: żeby móc planować i tworzyć wspólnie również między naszymi wydarzeniami i żeby zbudować przestrzeń dostępną dla tych osób, które chcą z nami działać, ale z różnych powodów nie mają możliwości uczestniczyć w organizowanych przez nas wydarzeniach. Zin dał nam właśnie taką możliwość – dotychczas współtworzyły go z nami osoby m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rosji, Kolumbii, Szwajacrii, Turcji, czy Niemiec, a gotowe ziny wysyłałyśmy zarówno do małych miasteczek w Polsce, jak i do ośrodków uniwersyteckich w Karolinie Północnej. Od 2019 nasze ziny są w całości dostępne po polsku i po angielsku. Wybrane numery naszych zinów można było kupić w różnych księgarniach: od warszawskiej księgarni artystycznej Bookoff po Dog Eared Books w San Francisco. W organizowaniu wydarzeń skupiamy się na działaniach lokalnych, natomiast poprzez wydawane ziny budujemy międzynarodową społeczność.

Podobnie jak przy organizacji wydarzeń pod szyldem G*TTF, również w przypadku zina staramy się, żeby nadesłane prace pochodziły zarówno od osób, które dopiero debiutują, jak i tych, które na co dzień zajmujących się pisaniem, grafiką, czy komiksem. W naszych zinach znajdują się teksty i prace m.in. Sylwii Chutnik, Ambiki Thompson, Beaty Siemieniako, Natalki Suszczyńskiej, SIKSY, sebulca, Zofii Krawiec, Anny Krztoń, PUSSYMANTRY, Idy Dzik, Moniki Zaleskiej i wielu innych osób. Jeżeli nie masz jeszcze doświadczenia w pisaniu czy tworzeniu ilustracji, ale chcesz spróbować swoich sił – zachęcamy do współtworzenia z nami zina! Obecnie prace trafiające do zina wyłanianie są w otwartych naborach, które ogłaszamy w naszych mediach społecznościowych.
Nasze ziny (i nie tylko!) są do kupienia na Allegro, Etsy i w wybranych księgarniach.

Two pages from G*TTFxUNSOUND zine
Two pages from G*TTF#8 zine
Two pages from G*TTF#9: Future zine

Dotychczas ukazały się:

 • #10 Konflikt / Conflict (2021)

  Większość prac w zinie bezpośrednio odnosi się do kluczowych wydarzeń z 2020 roku: queerowych i feministycznych protestów. Nie ograniczyłyśmy tematu zina tylko do sytuacji w Polsce. Od historii o deportacji i aktywizmie, przez eseje o wypaleniu i dorastaniu w wierze katolickiej, po opowiadania o intergalaktycznych dylematach, 50 osób współtworzących zina przygląda się konfliktowi z wielu perspektyw. W środku: komiksy (Alin Szewczyk, Magdalena Rzepecka), poezja (m.in. Marta Mitek, Maria Halber, Agnieszka Frankowska, Łaja Szkło), ilustracje (m.in. Maras Jezior, Oasis of Hate, Kaja Kochnowicz, Małgorztaa Mycek, Mira Larysz, Patricia Puentes), zdjęcia (m.in. Katarzna Szenajch, Ewa Szatybełko), proza (m.in. Eliza Rose, Undine Sommer), eseje (Alex Freiheit, Gabe), wywiady (z kolektywem Szpila).

  #10 Konflikt / Conflict (2021)
 • Queer Erotica Zin (numer specjalny, 2020)

  Zin z queerową erotyką to poboczny projekt Girls* to the Front: zaczęłyśmy nad nim pracować w trakcie przymusowego siedzenia w domu, szukając chociaż chwilowej ucieczki od rzeczywistości, którą czułyśmy się przytłoczone. W środku znajdują się erotyczne opowiadania, komiksy i ilustracje stworzone przede wszystkim przez osoby, które identyfikują się jako queerowe kobiety i dziewczyny, osoby trans, niebinarne, genderqueer i interseksualne. Osoby współtworzące zina to m.in. Ania Chlebowska, Ju Aichinger, deadly firend, Klementyna Epa, Cara Hoffman, javvie, P.P. Lloyd, Daga Neonowa, Magdalena Siemieniako, sebulec, Viki Vaki, Joanna Wardzyńska. Zin w całości dostępny jest po polsku i po angielsku.

  Queer Erotica Zin (numer specjalny, 2020)
 • #9 Przyszłość / Future (2019)

  Jak myśleć o przyszłości kiedy czeka nas katastrofa klimatyczna? Czy roboty mają płeć? Jaka jest przyszłość feminizmu i ruchów równościowych? W zinie znajdują się eseje, artykuły, opowiadania, manifesty, poezja i komiksy. Wśród osób tworzących zina są: hayley cranberry, Ernest Borowski, Ida Dzik, asstheticwitch, Ania Malinowska, PUSSYMANTRA, Małgo Pawlak, Aneta Sieniawska, Nastia Vorobiova, Sonia Wąsowska i Monika Zaleska. O wyobrażenia kolejnych 10 albo 100 lat pytamy w wywiadach Frankie Cosmos, Gabby’s World i zespół Palberta. Zin w całości dostępny jest po polsku i po angielsku.

  #9 Przyszłość / Future (2019)
 • #8 Choroba, niepełnosprawność (2019)

  W ósmym numerze zina postanowiłyśmy skupić się na perspektywach osób, których doświadczenia stoją w opozycji do tego, co zwykle rozumiemy jako “zdrowie”. Są teksty o byciu queerową osobą z niepełnosprawnością (Katarzyna Żeglicka), przewlekle chorą (Agnieszka Skowronek) i uzależnioną (B.G. Listop), o wciąż obecnym tabu leczenia depresji (Gosia Kot), o życiu z osobą chorą (M), o dyskryminacji zdrowia kobiet (Paulina Kitlas-Śliwińska) i wielu innych aspektach chorowania. Do tego poezja od Dziewczyny w spektrum i Nadii de Vries i ilustracje m.in. Oasis of Hate, Magdaleny Rzepeckiej, sebulca, Ady Rączki, Very King, Zuzanny Szeloch. Zina kończą dwa wywiady: z Big Freedią i Róisín Murphy.

  #8 Choroba, niepełnosprawność (2019)
 • #7 All Queers to the Front (2018)

  Zin All Queers to the Front to symboliczne zaznaczenie naszego stanowiska - działamy dla dziewczyn i dla queerów, z dziewczynami i z queerami. Od początku dbałyśmy, żeby w naszych zinach pojawiały się głosy nieheteronormatywnych osób, ale chcemy, żeby nasze stanowisko wybrzmiało jeszcze głośnej. W środku znajdują się osobiste eseje (Vilde Chaya, gałązka, Angela Kudenko), poezja (Leno Bielick), komiks (Beata Sosnowska), fragmenty pamiętnika (Kania Balach), przegląd lesbijskiego kina (Karolina Graczyk). W zinie są też trzy rozmowy: z Bożną Wydrowską, organizatorką Balu u Bożeny, między dwoma dziewczynami i osobą niebinarną o biseksulaności oraz z Mileną i Konradem z Polskiego Paradise. A do tego mnóstwo ilustracji i zdjęć, m.in. Coco Kate, Izabela Kacprzak, Glitter Confusion, Billy Morgan, Olga Ozierańska.

  #7 All Queers to the Front (2018)
 • #6 Obcość (2017)

  Kiedy czujemy, że jesteśmy u siebie? Czym jest tożsamość? Czy ja sprzed paru lat to nadal ja? To niektóre z pytań, które zadały sobie osoby współtworzące szósty numer naszego zina – wśród autorek są: Yulia Krivich, Nadia de Vries, Mikill Skugga, ARMIA SIKS, Sylwia Chutnik, Joy Boomer, Hanna Kaszewska, Zofia Krawiec, Karolina Król, Aleksandra Wagner, Olga Korytowska. W środku znajdują się też trzy wywiady: z Jessy Lanzą i group A (powstałe podczas OFF Festiwalu) i z Varvarą Frol, artystką wizualną pochodzącą z Iżewska, miasta Michaliła Kałasznikowa, z którą rozmawiałyśmy m.in. o czarnej magii.

  #6 Obcość (2017)
 • #5 Seks (2017)

  W numerze G*TTF poświęconym seksie Klaudia Mikłoszewska pisze o pierwszym razie, SealkySmooth o seksualnym kapitale, Dominika Komender i Anna Kurowicka o aseksualności, a Agnieszka Jęksa rozmawia z dr hab. Agnieszką Kościańską o edukacji seksualnej – i to tylko część tekstów, które znajdują się w zinie! W środku jest jeszcze sporo wywiadów, esejów, artykułów, wierszy i opowiadań. Wśród autorek ilustracji są Emma Dajska, Alicja Czyczel, Małgorzata Pawlak, Sophie le Roux, Ewa Obiedzińska i wiele innych.

  #5 Seks (2017)
 • #4 Relacje między dziewczynami (2017)

  Numer poświęcony jest relacjom między dziewczynami i kobietami: od Czarnego Protestu po osobiste historie relacji z mamą. W środku m.in. tekst Bibi Żbikowskiej o solidarności kobiet, wprowadzenie Małgo Grygierczyk do haftu okupacyjnego, opowiadanie Natalki Suszczyńskiej “mommie dearest”, kolaże Ani Kameckiej, ilustracja Oli Szmidy, praca Julity Goździk.

  #4 Relacje między dziewczynami (2017)
 • #3 Ciało (2016)

  W trzecim numerze zina G*TTF rozmawiałyśmy o tym, jak traktujemy swoją cielesność i jak nasze ciała są traktowane przez innych. W zinie można było przeczytać o chorobach psychosomatycznych, o tabu miesiączki, o seksie nienormatywnych ciał. W GTTF#3 Ciało znajdują się teksty m.in. Sylwii Chutnik, Blimsien, Pauliny Puchalskiej, Andżeliki Kaczorowskiej, Zofki z kolektywu Vajayjay oraz ilustracje Ani Kameckiej, Karoliny Król, Marty Małachowskiej, Pauliny Ufnal, Moniki Proniewskiej, Kasi Rogowskiej i Doroty Świderskiej.

  #3 Ciało (2016)
 • #2 Stay strong (2016)

  W drugim numerze zina zastanawiałyśmy się, co sprawia, że osoby identyfikujące się jako dziewczyny czują się silne lub słabe i jaki ma to związek z płcią. W środku m.in. rozmowa Agnieszki Jęksy z Sylwią Zaczkiewicz – byłą mistrzynią Polski w MMA i trenerką w klubie Otwarte Serca Zaciśnięte Pięści, opowiadania Jane Flett i Ambiki Thompson, artykuły o aborcji i prawie do decyzji autorstwa Bibi Żbikowskiej i Beaty Siemieniako, komiksy Doroty Świderskiej i Anny Krztoń, kolaże Sylwii Chutnik, Magdy Kaucz i Zuzy Banach.

  #2 Stay strong (2016)
 • #1 Dziewczyny w muzyce (2015)

  Pierwszy numer naszego zina powstał w większości podczas pikniku z czytelniczkami Rookie Mag w Warszawie. W środku znajdują się kolaże, zdjęcia, wiersze i teksty poświęcone sytuacji kobiet w muzyce oraz wywiad z Ewą Langer, która przekonuje, że dziewczyną można być do końca życia. Wśród autorek m.in. Andżelika Kaczorowska, Helena Marzec, Dorota Świderska, Ola Szmida, Emma Dajska, Klaudia Lewandowska.

  #1 Dziewczyny w muzyce (2015)